+905325266588
bilgi@tezmerkezim.net

Lisans bitirme tezi yazılır

Lisans bitirme tezi yazılır, zamanında teslim edilir. Ülkemizde yüksek öğretimde eğitim alan öğrencilerin %75i lisans bölümlerinde yer almaktadır. Lisans öğrencileri mezun olmadan önce bitirme tezi hazırlamaları gerekir.

Lisans bitirme tezi yazılır

4 yıllık bölümlerde öğrenim gören öğrenciler mezun olmak için bitirme tezi yazmaları gerekir. İtiraf etmek gerekirse, lisans tezi nasıl yazılır, öğrenciler bilmemektedir. Her ne kadar ders olarak bilimsel makale yazma dersleri alsalar da tez hazırlama teknik bir konudur. Lisans bitirme tezi yazdırmak istiyorum diyen öğrencilere destek verilir.

Lisans bitirme tezi nasıl yazılır

Bildiğiniz üzere bu bir süreçtir. Öncelikle öğrencilere takip etmesi için bir tez danışmanı atanır. Danışman hocanın yönlendirmesi ile öğrenci mezun olana kadar yazım işlemine devam eder.

Lisans Konu belirleme

Lisans tez yazımında önce konu belirlenir. Konu çok sepesifik olmaz. Lisans bitirme tezleri için öğrencilerden yeni bir şey geliştirme beklenmez. Literatürde olan konulardan derleme yapılır

Lisans Literatür tarama

İkinci aşamada öğrenciler literatür yazım aşamasına geçer. Alan yazım adı verilen bu süreçte öğrenciler konu ile ilgili bilimsel yayınları okuyup not alırlar. En uzun süreç budur. Lisans bitirme öğrencilerine literatür taraması için destek vermekteyiz.

Tez düzenleme

Tez yazımında bir sonraki aşama lisans tezinin formata göre düzenlemesidir. Bunun için üniversitenizin yazım kılavuzunu elinize alıp yönergeleri tezde uygulamanız beklenir.

Lisans bitirme tezi intihal raporu

Yazım sürecinde öğrencileri en çok rahatsız eden konuların başında intihal raporu gelmektedir. Benzerlik oranını belirleyen programlar içinde en iyisi Turnitin’dir. Tez danışmanı hocanız tezinizi sisteme yükleyerek benzerliği ölçer. Eğer benzerllik %20 den yüksekse bu oranı düşürmeniz gerekir. Buna intihal düşürme adı verilir.

Lisans bitirme tezimi yazdırmak istiyorum

Tezini yazamayan öğrenciler bizi arar ve danışmanlık hizmeti almak ister. Bazı öğrenciler de belirli bölümler için bizden destek ister. Tez konusu istiyorum, tezim için literatür tarama istiyorum, bitirme tezi nasıl hazırlanır diye bizden destek talep ederler. Tezimi yazamıyorum diyorsanız bizi arayabilirsiniz.

lisans bitirme tezi örnekleri

bitirme tezi nasıl yazılır

lisans tezi nasıl yazılır

lisans bitirme tezi örnekleri mühendislik

bitirme tezi kaç sayfa olmalı

iktisat tez örnekleri pdf

bitirme tezi konuları

mühendislik bitirme tezi örnekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?